WYCIECZKI NA BIAŁORUŚ

Organizujemy wyjazdy na Białoruś dla szerokiego spektrum grup, w tym: wycieczki szkolne, wyjazdy firmowe, incentivy, szkolenia i konferencje, wycieczki tematyczne.

Zapewniamy pełną obsługę i pomoc wizową. Koszt wizy grupowej: 10 euro/osoba. Uwaga: obecnie funkcjonuja 3 programy ruchu bezwizowego z Białorusią: Puszcza Białowieska, Grodno i Kanał Augustowski, Mińsk. Szczegółowe informacje znajdują się tu: Na Białoruś bez wiz.

Na życzenie Klienta podstawiamy autokar w dowolne miejsce w Polsce. Grupy z regionów położonych dalej od białoruskiej granicy mogą połączyć zwiedzanie Białorusi z wizytą na Podlasiu lub Suwalszczyźnie. Zajmujemy się kompleksową organizacją tego typu imprez.

Przykładowe programy wycieczek (od 1 do 4 dni):

 

Wycieczka 1 dzień: GRODNO – BOHATYROWICZE

Wcześnie rano wyjazd w kierunku przejścia granicznego Kuźnica Białostocka – Bruzgi (z Białegostoku to 60 km). Przekroczenie granicy. Przyjazd do Grodna, zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta, w tym: Stary i Nowy Zamek, XII-wieczna cerkiew św. Borysa i Gleba, piękny, barokowy kościół farny, muzeum Elizy Orzeszkowej… Przerwa na obiad i czas wolny na zakupy. Następnie przejazd do Bohatyrowicz, miejsca doskonale nam znanego z powieści „Nad Niemnem”. Zobaczymy tu m.in. grób Jana i Cecylii. Przejazd na granicę. Powrót do Polski w późnych godzinach wieczornych.

Polecamy artykuł: Grodno - atrakcje turystyczne.

 

Wycieczka 2 dni: GRODNO – BOHATYROWICZE – WASILISZKI – NOWOGRÓDEK

1 dzień: Białystok – Bohatyrowicze – Grodno

W godzinach porannych wyjazd w kierunku przejścia granicznego. Przekroczenie granicy w Kuźnicy Białostockiej. Wizyta w Bohatyrowiczach, gdzie przypomnimy sobie powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Przejazd do Grodna i zwiedzanie miasta królów polskich. W programie m.in.: oba zamki, cerkiew na Kołoży (św. Borysa i Gleba), fara i muzeum Elizy Orzeszkowej. Zakwaterowanie w hotelu w Grodni. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

2 dzień: Grodno – Wasiliszki – Nowogródek – Białystok

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Nowogródka. Po drodze przystanek we wsie Wasiliszki Stare i zwiedzanie domu-muzeum Czesława Niemena. Następnie wizyta w Nowogródku, rodzinnym mieście Adama Mickiewicza. Zwiedzanie m.in. pozostałości średniowiecznego zamku Mendoga (stolica dawnej Litwy), Muzeum Adama Mickiewicza oraz kościoła, w którym został ochrzczony późniejszy wieszcz narodowy. Wieczorem powrót na granicę i przejazd do Polski.

 

Wycieczka 3 dni: GRODNO – BOHATYROWICZE – WASILISZKI – NOWOGRÓDEK – ZAOSIE – LIDA – MIR – NIEŚWIEŻ

1 dzień: Białystok – Boahatyrowicze – Grodno

W godzinach porannych wyjazd w kierunku przejścia granicznego. Przekroczenie granicy w Kuźnicy Białostockiej. Wizyta w Bohatyrowiczach. Przejazd do Grodna i zwiedzanie miasta królów polskich, za rządów króla Stefana Batorego Grodno pełniło funkcję stolicy kraju! W programie m.in.: oba zamki, cerkiew na Kołoży (św. Borysa i Gleba z XII wieku), fara i muzeum Elizy Orzeszkowej. Zakwaterowanie w hotelu w Grodnie. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

2 dzień: Grodno – Wasiliszki – Nowogródek – Zaosie – Lida - Baranowicze

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Nowogródka. Po drodze przystanek we wsie Wasiliszki Stare i zwiedzanie domu-muzeum Czesława Niemena. Następnie wizyta w Nowogródku, rodzinnym mieście Adama Mickiewicza. Zwiedzanie m.in. pozostałości średniowiecznego zamku Mendoga (stolica dawnej Litwy), Muzeum Adama Mickiewicza oraz kościoła, w którym został ochrzczony późniejszy wieszcz narodowy. Przerwa na obiad. Następnie wizyta w odrestaurowanym dworku Mickiewiczów w Zaosiu. W dalszej kolejności zwiedzanie Lidy. Wieczorem przyjazd do Baranowicz, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

3 dzień: Baranowicze – Nieśwież – Mir – Białystok

Śniadanie, wyjazd w kierunku Nieświeża. Zwiedzanie rezydencji rodowej Radziwiłłów. Następnie przejazd do Miru i zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO zamku. Przerwa na obiad. Droga powrotna w kierunku Polski. Przekroczenie granicy i powrót do Białegostoku.

Tu znajduje się nasz, cieszący się największym powodzeniem program wycieczki Białoruś, 3 dni.

 

Wycieczka 4 dni: GRODNO – BOHATYROWICZE – WASILISZKI – LIDA – NOWOGRÓDEK  – ŚWITEŹ –ZAOSIE – TUHANOWICZE – MIR - NIEŚWIEŻ

1 dzień: Białystok – Boahatyrowicze – Grodno

W godzinach porannych wyjazd w kierunku przejścia granicznego. Przekroczenie granicy w Kuźnicy Białostockiej. Wizyta w Bohatyrowiczach. Przejazd do Grodna i zwiedzanie miasta królów polskich. W programie m.in.: oba zamki, cerkiew na Kołoży (św. Borysa i Gleba z XII wieku), fara i muzeum Elizy Orzeszkowej. Zakwaterowanie w hotelu w Grodnie. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

2 dzień: Grodno  – Lida – Bieniakonie – Lida

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Lidy. Następnie zwiedzanie miasta, m.in. zamek książąt litewskich i barokowy kościół farny. Następnie wizyta w miejscowości Bieniakonie. Zobaczymy tu kościół św. Jana Chrzciciela, w którym odbył się ślub Maryli Wereszczakówny z hrabią Stanisławem Puttkamerem oraz grób Maryli Wereszczakówny. Zwiedzanie Bołciennik: gaik Maryli i pałac rodzinny Puttkamerów oraz Gojcieniszek, gdzie znajdował się dwór Nonhartów, miejsce znane i odwiedzane przez Mickiewicza. Kolacja i nocleg w hoteli w Lidzie.

3 dzień: Lida – Nowogródek – Zaosie – Tuhanowicze – Świteź – Mir – Baranowicze  

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Nowogródka, rodzinnego miasta Adama Mickiewicza. Zwiedzanie m.in. pozostałości średniowiecznego zamku Mendoga (stolica dawnej Litwy), Muzeum Adama Mickiewicza oraz kościoła, w którym został ochrzczony późniejszy wieszcz narodowy. Przerwa na obiad. Krótki pobyt nad jeziorem Świteź. Następnie wizyta w odrestaurowanym dworku Mickiewiczów w Zaosiu. Przejazd do Tuhanowicz, rodzinnej miejscowości Maryli Wereszczakówny. Zobaczymy tu „altanę Maryli” – miejsce spotkań z młodym Mickiewiczem oraz słynny kamień filaretów. Wieczorem przyjazd do Baranowicz, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

4 dzień: Baranowicze – Nieśwież – Mir – Białystok/Warszawa

Śniadanie, wyjazd w kierunku Nieświeża. Zwiedzanie rezydencji rodowej Radziwiłłów. Następnie przejazd do Miru i zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO zamku. Przerwa na obiad. Droga powrotna w kierunku Polski. Przekroczenie granicy i powrót przez przejście graniczne Kuźnica-Bruzgi do Białegostoku lub – jeśli grupie tak będzie lepiej pasowało – przez przejście Brześć-Terespol do Warszawy.

Artykuł: Białoruś - informacje praktyczne.

 

Organizujemy też wycieczki łączące Białoruś i Litwę. W ciągu 4 dni da się zwiedzić Wilno, Troki, Grodno i Nowogródek.