Mozaika Podlasia, 3 dni

DZIEŃ I: SZLAK RĘKODZIEŁA LUDOWEGO
Spotkanie grupy i wyjazd na wycieczkę. W programie:
Szlak Rękodzieła Ludowego: ostatnie w regionie pracownie mistrzów ginących dziś zawodów, Czarna Wieś Kościelna - zwiedzanie warsztatów garncarskich. Przejazd do Zamczyska – wizyta w pracowni wyrobu łyżek drewnianych. Sokółka – pracownia rzeźbiarska.
W drodze powrotnej oglądamy drewniane wiatraki sokólskie, spotykane jedynie na terenie województwa podlaskiego. Ognisko i powrót do Białegostoku.
Zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

DZIEŃ II: SZLAK TATARSKI
Po śniadaniu przejazd głównymi ulicami Białegostoku (kościół św. Rocha, cerkiew św. Mikołaja, Pałac Branickich).
Przyjazd do Supraśla - barwnego miasteczka w centrum Puszczy Knyszyńskiej. Zwiedzanie: Prawosławny Monastyr Męski Zwiastowania NMP, Muzeum Ikon - pierwsze w Polsce interaktywne muzeum z oprawą świetlną, obrazową i dźwiękową.
Przejazd do Kruszynian - zwiedzanie jedynego w Polsce drewnianego meczetu z XVIIw i cmentarza muzułmańskiego. Czas wolny na posiłek w Tatarskiej Jurcie (we własnym zakresie).
Powrót do Białegostoku, czas wolny, nocleg

 

DZIEŃ III: KRAINA OTWARTYCH OKIENNIC
8:00 - śniadanie i wykwaterowanie i wyjazd na wycieczkę. W programie:
Kraina Otwartych Okiennic – szlak wiodący przez Soce, Puchły i Trześciankę – wsie położone w dolinie Narwi wyróżniające się oryginalną i bogatą ornamentyką snycerską, ażurowymi wiatrownicami i unikatowymi zdobieniami
Pzejazd do Bielska Podlaskiego– miasta drewnianych cerkwi. Zwiedzanie: cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego, cerkiew Trójcy Świętej, barokowa, drewniana cerkiew Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy, cerkiew św. Michała Archanioła z jedynym w Polsce Studium Ikonografii). Czas wolny na spacer i obiad.
Powrót do Białegostoku i pożegnanie grupy.

 

Program jest ramowy i na życzenie klienta zostanie dostosowany do indywidualnych potrzeb.

More info about Podlasie and tourism in Poland in our website in English: Polish Tour Operator.